Chat with us on WhatsApp!

חדרי בריחה בחיפה והצפון Lost

אירוע גיבוש לעובדים

תוכן עניינים

ארגון שחשובה לו רווחת העובדים ידאג להם בכל מיני דרכים. אחת הדרכים להשקיע בעובדים שלכם היא באמצעות אירוע גיבוש לעובדים. זהו כלי אפקטיבי וחשוב להעלאת המורל, האחדות, שיפור עבודת הצוות ושימור עובדים בארגון. במאמר זה נפרט את היתרונות של אירועי גיבוש לעובדים, איך לתכנן יום גיבוש מוצלח, רעיונות לימי גיבוש מקוריים והמלצה מיוחדת שלנו. 

אירוע גיבוש לעובדים

אירוע גיבוש לעובדים – למה חשוב שתתחילו לתכנן כזה?

אירוע גיבוש לעובדים הוא בעל חשיבות רבה לארגון ולעובדים, הנה כמה סיבות עיקריות:

 1. עבודה על תקשורת לא פורמלית ועבודת צוות: כאשר מתכננים אירוע גיבוש לעובדים אנחנו בעצם מספקים לעובדים סיטואציה לא פורמלית לתקשר ולהכיר ברמה האישית.  ככל שהעובדים מכירים יותר טוב אחד את השני, זה מחבר ביניהם יותר, התקשורת משתפרת והעבודה כצוות הופכת ליותר יעילה.
 2. הגברת מוטיבציה והעלאת המורל: אירוע גיבוש לעובדים יכול להעניק לעובדים שלכם תחושות של שייכות לארגון והערכה, מה שיעלה את המוטיבציה של העובדים יותר להשקיע בעבודה שלהם.
 3. שבירת השגרה: אירוע גיבוש לעובדים מספק לעובדים ולכם הפסקה מרעננת מהיום יום שבמסגרתה מתרעננים קצת וחוזרים מחודשים למקום העבודה.
 4. חיזוק הנאמנות לארגון: עובדים שמרגישים שהארגון רואה אותם ומשקיע בהם מרגישים יותר נאמנים לארגון. את התחושה הזו אפשר לייצר באמצעות אירוע גיבוש לעובדים.

איך מתכננים יום גיבוש מוצלח לעובדים?

יש לנו כמה טיפים ודגשים שיעזרו לכם לתכנן יום גיבוש מוצלח לעובדים שלכם:

 1. הכרות עם חברי הצוות: כדי להתאים את יום הגיבוש לצוות הספציפי שלכם, חשוב שתכירו את תחומי העניין והעדפות של העובדים. תוכלו לעשות זאת באמצעות סקר ולבדוק ישירות מה הם מעדיפים לעשות ביום גיבוש.
 2. בחירת פעילות שתתאים לכולם: הפעילות שתתכנו צריכים להתאים לכלל העובדים, גם מבחינת רגישויות, יכולות פיזיות, עניין בפעילות ועוד. חשוב גם שיום הגיבוש שתתכננו לא יגרום לאף מהעובדים להרגיש לא בנוח, אם לדוגמה יש עובדים ששומרים כשרות חשוב שתזמינו מסעדות כשרות, אם יש עובדים שלא ירגישו בנוח בבגד ים, אל תזמינו יום כיף בבריכה וכן הלאה.  כדאי לבחור בפעילות שתאפשר לכולם ליהנות ותתאים מכל הבחינות.
 3. תכנון לו”ז ולוגיסטיקה: כדאי לוודא שהיום מתכונן בצורה יעילה והגיונית מבחינת זמנים ויש מענה לכל הצרכים הלוגיסטיים כמו הסעות, ארוחות, זמן למנוחה וכן הלאה.
 4. הכנה מראש: לא כולם אוהבים הפתעות, לכן חשוב שתעשו תיאום ציפיות עם העובדים ותסבירו להם מה צפוי להם ביום הגיבוש.
 5. הערכות למצבים לא צפויים: לא משנה כמה נתכנן מראש דברים יכולים להשתנות וצריך להיות מוכנים לתרחישים אחרים.

רעיונות לימי גיבוש

ימי גיבוש יכולים להיות בסגנונות שונים, הנה כמה רעיונות לפעילויות גיבוש שיוכלו להתאים לכם:

 1. פעילויות בטבע: פעילויות בטבע יכולות להיות בילוי מהנה ואיכותי ליום גיבוש, יום בילוי בים, טיול רגלי בנוף, פיקניק בפארק ועוד. עם הפעילות בטבע אפשר לשלב פעילויות נוספות.
 2. פעילויות מתחום הספורט: אפשר להזמין את העובדים ליום באווירה ספורטיבית שיכלול טורניר תחרותי מהנה של כדורסל או כדורגל, או סדנאות של יוגה ופילאטיס, גלישה על סאפ ועוד.
 3. סדנאות יצירה: אפשר לקיים סדנאות יצירה מגוונות לבישול, אפייה, צביעת כלי קרמיקה ועוד.
 4. יום גיבוש בחדר בריחה: חדר בריחה הם אפשרות מגבשת במיוחד לבילוי קבוצתי מאתגר ומהנה.

יתרונות של חדרי בריחה לימי גיבוש

בחדר בריחה המשתתפים צריכים להצליח לפתור משימות ולצאת מהחדר תוך זמן מוגבל. המשימות בחדר עובדות על יכולות שונות של חברי הקבוצה ומהוות זמן אסקפיסטי מהנה מחוץ לשגרה. ליום גיבוש בחדר בריחה יש כמה יתרונות:

 1. חיזוק עבודת הצוות ושיתוף הפעולה: הצלחה בחדר בריחה תלויה ביכולות הצוות לעבוד בשיתוף פעולה, בתקשורת משותפת וניצול היכולות המיוחדות של כל אחד מהחברים.
 2. חשיבה מחוץ לקופסה ופתרון בעיות: בחדרי בריחה המשימות מעודדות את המשתתפים לנסות לחשוב בצורה יצירתית, לפתור בעיות בדרכי חשיבה שונות ועוד.
 3. בילוי מהנה שלא שוכחים: הפעילות בחדר בריחה היא פעילות מאתגרת ומהנה, זה מעלה את המורל ומרים את האווירה במיוחד כשמצליחים במשימות ויוצאים מהחדר.
 4. יציאה מהשגרה: חדר בריחה הוא זמן להתנתק לפחות לקצת ממשימות רגילות ויומיומיות ולהיכנס לעולם אחר.

מה אפשר להוסיף ליום גיבוש בנוסף לחדר בריחה?

חדר בריחה הוא בילוי די ממוקד של כשעה שעתיים, בדרך כלל אם התפננו ליום גיבוש נרצה לעשות יום יותר מלא, מגוון ועשיר ולכן אפשר לשלב פעילויות נוספות מלבד חדר בריחה. נציע כאן מספר רעיונות שיכולים להפוך את היום שלכם ליום גיבוש מעולה:

 1. ארוחה במסעדה: כל יום גיבוש צריך לשלב גם אוכל, תוכלו להזמין ארוחת בוקר, צהריים או ערב במסעדה שתתאים לעובדים שלכם. תוכלו לפתוח את היום בארוחת בוקר או לסיים אותו בארוחת צהריים. כמובן שחשוב שהמסעדה תתאים לכלל העובדים.
 2. סדנאות: אם חדר בריחה הוא בילוי יותר הרפתקני אפשר לשלב בילוי יותר יצירתי כמו סדנת אפייה, טעימות יין או סדנאות יצירה שונות.
 3. טיול בטבע: לפני או אחרי הפעילות בחדר הבריחה, תוכלו לשלב פעילות בטבע של טיול קצר, פיקניק, רכבל ועוד.
 4. פעילויות ספורטיביות: אפשר לשלב בנוסף לבילוי בחדר הבריחה פעילות בקיר טיפוס, טיול ג’יפים, רפטינג וכן הלאה.

המלצה על אירוע גיבוש לעובדים – בילוי בחדר בריחה של לוסט בצפון הארץ

אם אתם חושבים שאירוע גיבוש לעובדים בחדר בריחה זו אפשרות טובה עבור העובדים שלכם אנחנו ממליצים על בילוי בחדרי הבריחה של לוסט בצפון הארץ. חדרי הבריחה של לוסט קיימים במגוון נושאים, סגנונות ורמות קושי. בנוסף החדרים של לוסט מושקעים מאד ברמת העלילה והתפאורה ומספקים עלילה מסקרת ומגוון משימות מרתקות וחידות מאתגרות ובנוסף אפשר להוסיף לבחור חדר בריחה עם שחקן. ב”לוסט” תוכלו למצוא מגוון חדרי בריחה שיכולים להתאים לכל סוג של קבוצה, בין אם מדובר בקבוצה קטנה או גדולה, והחדרים שלנו מתאימים לכל אירוע כמו למשל: חדר בריחה למסיבת רווקים, חדר בריחה למשפחה ועוד

אהבתם? שתפו מאמר זה!