Chat with us on WhatsApp!

חדרי בריחה בחיפה והצפון Lost

מחיר לחדר בריחה

תוכן עניינים

חדרי בריחה החלו את דרכם בישראל בסביבות שנת 2015 ומאז התפשטו לכל עבר וכיום זו אחת הפעילויות הפופולריות ביותר לשלל גילאים וסיטואציות. כשהולכים לחדר בריחה מקבלים הזדמנות לבילוי קבוצתי המשלב אתגרים מחשבתיים, תקשורת בין אישית, עבודת צוות, פתרון בעיות ובריחה גם מהמציאות לקצת. הקונספט של חדרי בריחה נולד דווקא ממשחקי מחשב, שם היו צריכים השחקנים לפתור חידות כדי לצאת מחדר בריחה וירטואלי. משם זה היה רק עניין של זמן עד שהחדרים הפכו למציאות. נספר לכם פה כל מה שצריך לדעת על חדר בריחה מחיר, איפה אפשר למצוא חדר בריחה, איזה סוגים של חדרי בריחה יש ומה בעצם עושים בחדר בריחה.

מחיר לחדר בריחה

מה קורה בחדר בריחה?

הקונספט של חדר בריחה הוא בדרך כלל משימה שיש לפתור המורכבת ממספר אתגרים, חידות, רמזים ואלמנטים שונים של מתח. את המשימה יש לפתור תוך זמן מוגבל הידוע מראש, בדרך כלל בין שעה לשעתיים. החדר יכול לעסוק במגוון נושאים שונים, רמות קושי שונות ואתגרים מגוונים. בדרך כלל כדי להצליח לפתור את המשימה צריך לעבוד בשיתוף פעולה תוך כדי עבודת צוות ושמירה על תקשורת. חברי הקבוצה צריכים לעבוד ביחד, להציף פתרונות אפשריים ומידע שמתגלה לאורך הדרך. הרבה מהחידות דורשות חשיבה יצירתית מחוץ לקופסא ועצם הגבלת הזמן בחדר מוסיפה לחץ ואתגר לכל המשתתפים וכמובן גם סיפוק אדיר כשמצליחים במשימה.

למה חדרי בריחה כל כך מצליחים?

חדרי בריחה הם כל כך פופולריים ומצליחים כי עונים על מספר צרכים ומטרות:

 1. תחושת הצלחה והישג – יש כיף ענק כשמצליחים ביחד לצאת מהחדר ולפתור את החידה.
 2. אתגר מנטלי – החידות והמשימות מאפשרות לנו להפעיל חלקים במוח שאנחנו לא תמיד רגילים להפעיל מה שיכול ממש לשפר יכולות קוגניטיביות מסוימות.
 3. גיבוש – מכיוון שהפעילות בחדר בריחה מתנהלת בקבוצה גם הקשיים והאתגרים וגם ההצלחות הם כר פורה לגיבוש כל קבוצה, בין אם זו משפחה, קבוצת חברים, קולגות ועוד.
 4. אסקפיזם – לא רק שבחדר בריחה אנחנו מילולית מנסים לברוח גם החוויה המנותקת מהעולם החיצון מאפשר לנו ליהנות מזמן נטול מחשבות יומיומיות רגילות.
 5. התאמה למגוון אנשים וגילאים – מכיוון שחדרי בריחה קיימים במגוון של סוגים ורמות הם יכולים להתאים לקבוצות מגוונות.
 6. פריסה ארצית – חדרי בריחה נמצאים כמעט בכל הארץ כך שהם תחפשו מחיר חדר בריחה בצפון, במרכז או בדרום תמצאו את התשובה בלי בעיה.
 7. התאמה לכל חגיגה – אפשר להשתתף בחדרי בריחה באירועים מיוחדים לדוגמה בחגיגת יום הולדת, מסיבת סוף שנה, חגיגת בת מצווה ועוד.

איזה סוגי חדרי בריחה יש?

חדרי בריחה קיימים כאמור במגוון סוגים. חדר בריחה יכול להיות לא רק חדר סגור ופיזי אלא גם ערכה ניידת של חידות או חדר בריחה וירטואלי או אפילו חדר בריחה עם שחקן. חדרי בריחה מחולקים פעמים רבות לנושאים ספציפיים כמו לדוגמה חדר בריחה של סרטי אימה, חדר בריחה המשלב אוכל, חדר בריחה קומי ואפילו גם חדר בריחה ל 8 אנשים וכן הלאה. חדרי בריחה יכולים להיות יותר מאתגרים או פחות מאתגרים, תלוי בקבוצה שלכם ובצרכים שלכם.

איך מתנהל חדר בריחה?

בדרך כלל הפורמט של כל חדרי הבריחה הוא דיי דומה:

 1. הדרכה – המשתתפים מגיעים לחדר בשעה שנקבעה ומקבלים הדרכה בין אם באמצעות מדריכים, סרטון וידאו או טקסט. במהלך ההדרכה הם יחשפו לסיפור הרקע ויקבלו רמזים ראשונים ככל הנראה להתקדמות. כמובן שגם מקבלים הבהרה לגבי הכללים, משך הפעילות ופרטים נוספים.
 2. מתחילים במשימה – הקבוצה נכנסת לחדר וצריכה להתחיל לפתור את המשימה המשותפת, עושים זאת בדרך כלל באמצעות פתרון של חידות, אתגרים ומשימות שמקדמות את הקבוצה שלב אחר שלב. הפעילות הזו דורשת עבודת צוות, חשיבה אסטרטגית ולוגית, תקשורת בין חברי הצוות ועוד.
 3. הגבלת זמן – בכל חדר בריחה יש שעון מתקתק שמוסיף אלמנט של לחץ עד שתצליחו לפתור את המשימה.

איך מוצאים חדר בריחה מעולה?

כאמור חדר בריחה קיימים במגוון סוגים, גדלים ובפריסה ארצית לכן אם אתם רוצים למצוא חדר בריחה מעולה תוכלו להתחיל מלשאול מכרים או חברים שהיו לאחרונה בחדר בריחה אם הם ממליצים. אפשרות נוספת היא לחפש בקבוצות פייסבוק של חובבי חדרי בריחה או בקבוצה השכונתית שלכם בוואטסאפ אם למישהו יש המלצה. בפועל לכל חדרי הבריחה בדרך כלל יש אתר מפורט מאוד שיוכל לתת לכם את כל המידע כמו מחיר חדר בריחה בצפון, מספר המשתתפים שיכולים להיכנס לחדר, משך זמן הפעילות, גודל החדר, הגבלת הגיל וכן הלאה.

למי מתאימה השתתפות בחדר בריחה?

חדר בריחה יכול להתאים למגוון סוגים שונים של משתתפים:

 • משפחות – משפחות שרוצות לבלות את היום ביחד או לחגוג אירוע מיוחד יכולות ללכת לחדר בריחה.
 • קבוצה של עובדים – אם מחלקת הרווחה של העבודה שלכם רוצה לאתגר אתכם בפעילות מגבשת באמת, חדר בריחה יכול להיות בילוי מעולה ומדויק עבורכם.
 • קבוצת חברים – יש מכורים אמיתיים לחדרי בריחה שהולכים כבר בשוטף בקבוצות כדי ליהנות מהאתגר וגם כדי לחגוג אירועים מיוחדים.
 • חגיגות מגוונות חדרי בריחה הם פתרון מעולה לחגיגת יומולדת לכיתה או לחברים.
 • מסיבות סיום – אפשר להיפגש לחגוג מסיבת סיום בחדר בריחה.

כמה עולה חדר בריחה?

המחיר של חדרי בריחה משתנה ממקום למקום יתכן לדוגמא שאם תבדקו  מחיר חדר בריחה בצפון המחיר שתקבלו לא יהיה זהה בהכרח לחדר בריחה במרכז. אבל לא רק המיקום הגיאוגרפי משפיע על המחיר. גם המורכבות של החדר, הגודל של חדר הבריחה, מספר החדרים במקום, מספר המשתתפים בכל חדר, אם יש שחקנים או אין, אם החדר כולל כיבוד או לא, כל אלו משפיעים על כמה עולה חדר בריחה.

אהבתם? שתפו מאמר זה!