Chat with us on WhatsApp!

חדרי בריחה בחיפה והצפון Lost

יום גיבוש מנהלים

תוכן עניינים

אם אתם עובדים במחלקת הרווחה של הארגון שלכם יתכן ואתם צריכים לארגן גם ימי גיבוש מנהלים. ימי גיבוש מנהלים הם ימים שמקדישים אותם בעיקר לחיזוק קשרים חברתיים אבל אפשר לשלב גם שיפור מיומנויות ניהוליות, עבודת צוות וחיזוק השכבה הניהולית של הארגון באופן כללי.

יום גיבוש מנהלים

ביום כזה, משתדלים לייצר אווירה שונה מהשגרה שמשלבת בתוכה לחץ ומשימות רגילות ובוחרים להתמקד במגוון פעילויות שבמהלכן אפשר להתגבש ולחזק את צוות הניהול של החברה. במאמר זה נפרט מה היתרונות של ימי גיבוש, איך מומלץ לתכנן יום גיבוש שיהיה מוצלח ונציע מגוון רעיונות לפעילויות שונות.

יתרונות של ימי גיבוש מנהלים

ארגונים רבים מקפידים להשקיע זמן וכסף בימי גיבוש ולא בכדי, לימי גיבוש יש יתרונות רבים עבור העובדים ועבור הארגון.

 1. חיזוק קשרים חברתיים – ימי גיבוש מנהלים מאפשרים לקבוצת ההנהלה להעמיק את ההכרות המשותפת גם בפן האישי, מחוץ לעבודה השגרתית והיותר פורמלית. כאשר מכירים טוב יותר אפשר להעמיק את האמון והמחויבות אחד לשני ולרצות יותר לעבוד בשיתוף פעולה, למנוע קונפליקטים ולעבוד יחד בצורה יותר יעילה.
 2. פיתוח מיומנויות בתחום הניהול – ישנם ימי גיבוש מנהלים שמתמקדים גם בנושא של פיתוח מיומנויות ניהוליות. במהלך פעילות גיבוש מנהלים אפשר גם לעבוד על תחומים שונים כמו פתרון בעיות, תהליכי קבלת החלטות, מנהיגות ועוד. משימות חברתיות מהנות יכולות להוות התנסות לשיפור המיומנויות האלו.
 3. העלאת המורל ותחושה של אהדה לארגון – כאשר אנחנו מאפשרים לעובדים שלנו לבלות יחד, לצאת מהשגרה ולהשתתף בפעילויות כיפיות ומאתגרות אנחנו מייצרים אווירה מרוממת שמעלה את המורל ואת התחושה החיובית של המנהלים כלפי הארגון. השחרור מהמשימות היומיומיות ומהלחץ מעלים את מצב הרוח ועוזרים להעלאת המוטיבציה.
 4. חשיבה חדשנית ויצירתית – פעילות גיבוש למנהלים יכולה לאפשר למנהלים בארגון שלכם להתנסות במשימות הדורשות חשיבה יצירתית, מציאת פתרונות, העלאת רעיונות חדשים ועוד.

איך מתכננים יום גיבוש מוצלח

כמו בכל תוכנית יש שלבים לארגון כדי להבטיח שהתוכנית תהיה מוצלחת ככל האפשר. אנחנו ממליצים על השלבים הבאים בתכנון וארגון יום גיבוש:

 1. הגדרת המטרות והיעדים – כדי לצאת לדרך כדי שתדעו מה המטרה שלכם, האם באמצעות פעילות גיבוש מנהלים אתם רוצים לשפר את עבודת הצוות? את ההיכרות האישית? הפעילות והתוכן שתבחרו להתמקד בו ביום גיבוש מנהלים צריכים להתאים למטרה וליעד.
 2. התאמת הפעילות לקהל היעד – יתכן ששכבת המנהלים בארגון שלכם מורכבת מאנשים מבוגרים, מאנשים צעירים, בעיקר מנשים או בעיקר מגברים או משילוב של כל אלו. חשוב שהפעילות שתבחרו תתאים לכולם לכן בתכנון יום גיבוש מנהלים צריך לקחת בחשבון את הגיל של המשתתפים, רמת הכושר הפיזי שלהם, תחביבים ותחומי עניין. פעילות גיבוש מנהלים צריכה להתאים למנהלים שלכם.
 3. בחירת הלוקיישן – הלוקיישן שבו תחליטו לקיים פעילות גיבוש מנהלים הוא גם חשוב ומשמעותי לתוצאה. גם ברמה הלוגיסטית מבחינת יכולת ההגעה והניידות של העובדים וגם מבחינת הסגנון והניתוק מהשגרה. אם אתם עובדים בסביבה מאוד עירונית ותבחרו לקיים את היום גיבוש מנהלים בטבע, תייצרו שבירת שגרה יותר משמעותית. מצד שני לא תמיד מתאים לקבוצה שלכם ללכת ולטייל בשבילים ובשדות.
 4. תכנון לו”ז לפרטים – תכנון לו”ז באופן מפורט ומאורגן ככל האפשר יאפשר ניצול טוב יותר של הזמן שפיניתם עבור פעילות גיבוש מנהלים. בתכנון הלו”ז צריך לקחת בחשבון את הנסיעות, הארוחות והפעילות עצמה כמובן.
 5. הגדרת התקציב – כמובן שתכנון היום של גיבוש מנהלים יושפע גם מהסעיף החשוב הזה של תקציב. ככל שתקדימו להבין מה התקציב שעומד לרשותכם תוכלו לתכנן את היום באופן הגיוני יותר. התקציב צריך לקחת בחשבון את כל העלויות אם זה נסיעות, ארוחות, מתנות וכן הלאה.

רעיונות לפעילויות גיבוש שונות ומגוונות

כאמור חשוב להתאים את הפורמט של פעילות גיבוש מנהלים לקבוצת המנהלים הספציפית שלכם, הנה כמה רעיונות כדי שתוכלו לקבל השראה למגוון האפשרויות:

 1. חדרי בריחה – חדרי בריחה במגוון סוגים כמו למשל חדר בריחה אימה, הם אחד מהרעיונות האהובים עלינו משום שמדובר באטרקציה שיכולה להתאים למגוון סוגים של אנשים והיא משלבת בתוכה לא רק חלקים כיפיים, מצחיקים ומאתגרים אלא תרגול מיומנויות חשובות כמו עבודת צוות, מנהיגות, פתרון בעיות, חשיבה יצירתית ועוד. בחדר בריחה כמו חדר הבריחה של LOST המנהלים שלכם עובדים יחד לפתרון הבעיה, עונים יחד על חידות ומשימות כדי להצליח לצאת מהחדר תחת מגבלת זמן.
 2. סדנאות ליצירה – סדנאות ליצירה בתחומים שונים כמו קרמיקה, ציור, בישול, יצירת תכשיטים ועוד מהווים הזדמנות מעולה לפעילות גיבוש מנהלים בסביבה יצירתית, רגועה, לא מחייבת ומהנה. אם צוות המנהלים שלכם מורכב מאנשים שיכולים לאהוב פעילות יצירתית מסוג זה ההצלחה מובטחת.
 3. פעילויות חוץ ופעילויות בטבע – אם המנהלים שלכם יכולים ליהנות מבילוי בטבע, בפארק או בחוף היום זו אחלה אפשרות שוברת שגרה, מרגיעה ומהנה. אפשר לתכנן טיול מאורגן בשבילי ישראל היפה, וגם פעילות גיבוש מנהלים פיזית או בילוי בחוץ באופן שיאפשר לכם ליהנות מיום משותף חסר לחצים.
 4. סדנאות לפיתוח אישי – ישנן מגוון סדנאות שיאפשרו לכם לחזק את הקשרים בין המנהלים ולעבוד על מיומנויות שונות כמו חשיבה יצירתית, מנהיגות ועוד.
 5. פעילויות ספורטיבית – אם צוות המנהלים שלכם חובב פעילויות ספורט תחרויות כמו טורנירים של כדורסל או כדורגל, שיעורי יוגה משותפים, ריצה וכן הלאה יכולים לעזור לשפר את הקשרים וגם לעודד את התחרותיות הבריאה בין חברי הקבוצה במהלך גיבוש מנהלים.
 6. פעילות למען הקהילה – יום גיבוש מנהלים המוקדש לפעילות למען הקהילה יכול לחזק את התחושה של הערך והמשמעות במסגרת העבודה של המנהלים. זו הזדמנות לתת לקהילה אבל גם לתת לעובדים שלכם הרגשה טובה ותחושת גיבוש סביב מטרה משותפת.
אהבתם? שתפו מאמר זה!